Začínáme

Dobrá zmrzlina je jednoduchá. Základními ingrediencemi jsou smetana, mléko, cukr, žloutky a navíc to, co máte rádi. Ovoce, oříšky, sušenky, čokoláda. Kombinací je mnoho. Na druhou stranu může být zmrzlina věda.

Přestože má láska ke zmrzlině začala už v útlém dětství, kouzlo její výroby jsem objevila teprve nedávno. I tak si dovolím říci, že dříve, než se zmrzlina stala trendem v České republice (prostě v duchu „I liked it before it was cool“).

Skvělou zprávou je, že kvalitních zmrzlinářů přibývá, přesto informací o zmrzlině v českém jazyce je zatím stále poskrovnu. Stejně tak i seriózních publikací. Osvětu již dříve začali šířit jiní, jako například Tří kopečky  jenže už delší dobu je ticho po pěšině. Chyběly mi informace. Publikace.

A proto je tady zmrzlina do klína! Informace o tom, jak se zmrzlina dělá (a že to dokáže být věda), tak i recepty. Většina pochází z cizojazyčných zdrojů. Protože osvěty na poli zmrzliny není nikdy dost.

V klidu se posaďte a užijte si chvíli pro sebe. Nejlépe se zmrzlinou. Takovou, kterou byste si přáli pro své milované (a pro sebe!). Bez chemie, z tradičních surovin a nejlépe nachystanou s láskou a servírovanou s úsměvem.

Prostě zmrzlina do klína. Ve vlastním kornoutku. V parku. S rodinou nebo přáteli nebo obojím.

Teď ještě zmrzlinu připravit, snad vám tyhle stránky pomohou.

S chutí,

Vendulka